Aktuality > 2012 > TOPOĽČANY: Dvaja noví investori zamestnajú viac ako 600 ľudí

TOPOĽČANY: Dvaja noví investori zamestnajú viac ako 600 ľudí

Vydané 2. 3. 2012
V priemyselnej zóne si začínajú stavať svoje závody nemecká firma Logis – Brückner a ZKW Slovakia, ktorej materská firma je z Rakúska.

NITRA 2. marca (SITA) – Dvaja investori zamestnajú v Topoľčanoch viac ako 600 ľudí. V priemyselnej zóne si začínajú stavať svoje závody nemecká firma Logis – Brückner a ZKW Slovakia, ktorej materská firma je z Rakúska. Obe už v Topoľčanoch a okolí pôsobia a teraz rozširujú výrobu. Každá z nich zamestná okolo 300 ľudí. Ako pre agentúru SITA povedal primátor Topoľčian Peter Baláž, Logis – Brückner v súčasnosti robí prvé sondážne práce a geologický prieskum. Firma tu bude montovať baliace linky na výrobu plastových fólií a vrecúšok a exportovať ich do zaoceánskych krajín. „Bude to veľká hala okolo 1,5 hektára, čiže aj z hľadiska dane z nehnuteľnosti je to veľmi zaujímavé. Pozostávať bude z ôsmich lodí a v každej bude prebiehať montáž jednej linky,“ povedal Baláž.
 

Spoločnosť ZKW Slovakia v súčasnosti vyrába svietidlá do automobilov v Krušovciach pri Topoľčanoch. Nová hala bude mať rozlohu približne pol hektára. Firma proklamuje, že tu vznikne 300 nových pracovných miest s výhľadom rozširovania v budúcnosti až do 1000, uviedol primátor. Výstavba oboch závod by sa podľa jeho slov mala skončiť do konca tohto roka, čiže už budúci rok by mali firmy vyrábať a zamestnávať ľudí.
 

Mesto Topoľčany sa snaží budovať priemyselnú zónu aj napriek tomu, že štát na jej podporu peniaze nenašiel. V priemyselnej zóne zatiaľ pôsobí rakúsky výrobca autosúčiastok pre pretekárske automobily Pankl Automotive Slovakia, s.r.o., dcérska firma koncernu Pankl Racings. Mesto v súčasnosti pripravuje cestu, inžinierske siete aj ďalšie pozemky pre nových investorov, s celkovou rozlohou 70 hektárov.
© SITA

Vaša správa:

Súvisejúca stavba - katalóg stavieb Appril

Rozšírenie výrobného areálu ZKW Slovakia s.r.o.

Adresa:Krušovce
Kategoria:Dostavba
Trieda:Priemyselné budovy
Stav:Príprava
Objem investície:12000000 EUR

Popis

Vybudovanie novej výrobnej haly v rámci rozšírenia výroby svetlometov pre motorové vozidlá. viac

Zúčastnené subjekty

ZKW Slovakia s.r.o.

osvetľovacie systémy pre automobilový priemysel
Bedzianska cesta 679/375 , KrušovceNavrhovateľIČO36657913
Kontakt   Spoločnosť    Čo je Appril    Podmienky Appril.com
Copyright © 2009-2014 Appril.com - Všetky práva vyhradené